Bezm-i Alem Vakıf Ü.


KISA TARİHÇE :

Bezm-i Alem Valide Sultan, Silahtar Abdullah Ağa ve Abdülhamit Sani Mazbut vakıfları adına vakıflar genel müdürlüğünce kurulmuş olan Bezm-i Alem Üniversitesi; bünyesinde tıp, diş hekimliği, eczacılık, sağlık bilimleri ve eğitim fakülteleri ile sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu, sağlık bilimleri enstitüsünü bulundurmaktadır.

ŞEHİR ÖZELLİKLERİ :

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve iktisadi açıdan en önemli şehridir. Belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre, 18,3 milyonluk nüfusuyla dünyanın 5. Avrupa'nın ise en büyük şehridir. İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç'i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç'in sardığı bir yarım ada üzerinde kurulan şehir İstanbul’dur. İstanbul'un toplam 39 ilçesi vardır. Müzeleri, kiliseleri, sarayları, camileri, pazar yerleri ve doğal güzellikleri bitmez tükenmez nüanslar sunmaktadır. Şehrin en güzel anıtları, Haliç-Marmara Denizi-Surlar arasında kalan yarımadada yer alır. Kentin tepelerinden yükselen 500'ü aşkın caminin sulieti baş döndürücü bir atmosfer yaratır. İstanbul’daki önemli mekanlar arasında İstanbul Surları, Dolmabahçe Sarayı, Haliç, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı yer almaktadır. Yine Taksim Meydanı, turistik açıdan büyük önem taşıyan Sultanahmet Meydanı, Beyazıt Meydanı ve Özgürlük Meydanı tarihi ve turistik mekanları arasındadır. İstanbul’un en güzel manzaralarından birinin izlendiği Gülhane Parkı da görülmeye değer yerlerdendir. İstanbul’un kültürel açıdan çok zengin bir şehir olması şehrin 2010 Avrupa Kültür Başkenti olmasını sağlamıştır.

BURS VE YURT İMKANLARI :

BURS OLANAKLARI: Burslar İngilizce Hazırlık Programı'nda geçirilecek süre de dâhil olmak üzere tüm öğrenim süresi için geçerlidir. Tüm burslar karşılıksızdır. Bununla birlikte bölümü ne olursa olsun mezun olan öğrencilere iş garantisi verilmektedir. YURT OLANAKLARI: Üniversitenin kendi içerisinde öğrencilerin rahatlıkla konaklayabileceği yurt imkanı sağlanmaktadır.

SPOR OLANAKLARI VE SOSYAL YAŞAM :

-

KÜLTÜR SANAT FAALİYETLERİ :

-

KÜTÜPHANE HİZMETLERİ :

Üniversite içerisinde kütüphane dokümantasyon merkezi, etüt ve araştırma merkezleri ve fakülte kitaplıkları bölümü bulunmaktadır. Öğrenciler ve öğretim elemanları faydalabilmektedir.

SAĞLIK HİZMETLERİ :

Üniversitenin mediko sosyal merkezi ve Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile gerekli olan tüm sağlık imkanlarından öğrenciler, dışarıdan gelen hastalar ve öğretim görevlileri faydalanabilmektedir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Web: www.bezmialem.edu.tr TELEFON : (212) 523 37 19 - (212) 453 17 00 FAX : (212) 533 23 26 Adres: ADNAN MENDERES BULVARI VATAN CADDESİ 34093 FATİH / İSTANBUL

ÜNİVERSİTEFAKÜLTE ve Y.OKULYOPİLİBULUNDUĞU YERÖĞRENİM ŞEKLİ
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Eczacılık Fak.EczacılıkİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Bilimleri Fak.OdyolojiİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Bilimleri Fak.Sağlık YönetimiİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.Ağız ve Diş SağlığıİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.AnesteziİstanbulMerkez%50 Burslu
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.Eczane HizmetleriİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.İlk ve Acil YardımİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.İlk ve Acil YardımİstanbulMerkez%50 Burslu
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.RadyoterapiİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.RadyoterapiİstanbulMerkezTam Burslu
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.Tıbbi Görüntüleme TeknikleriİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.Tıbbi Görüntüleme TeknikleriİstanbulMerkez%50 Burslu
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.Tıbbi Laboratuvar TeknikleriİstanbulMerkezÜcretli
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Sağlık Hizmetleri Meslek Y.O.Tıbbi Laboratuvar TeknikleriİstanbulMerkezTam Burslu
Bezm-i Alem Vakıf Ü.Tıp Fak.TıpİstanbulMerkezÜcretli